Mad og drikke på Victor Albecks Vej, Aarhus
I kantinen kan du få frisk morgenmad, en velsmagende frokost eller snacks til den lille sult.

Foto: Laura Stamer
Vores kantine tilbyder et bredt udvalg af lune retter, lækre salater, street food, sandwich og forskellige kager, og i vores café kan du købe kaffe og te.
Morgenmad kl. 8-10:30
Frokost kl. 11-13:30
Kagebord og take away: 13:30-17:30
Bemærk at det ikke er muligt at reservere et bord.
Uge 13 (27. marts til 1. april)
Mandag |
Det varme Side dish Street food |
---|---|
Tirsdag |
Det varme Side dish Street food |
Onsdag |
Det varme Side dish |
Torsdag |
Det varme Side dish Street food |
Fredag |
Det varme Side dish Street food |
Lørdag |
Brunch |
Lørdagsbrunch kl. 10-13.
75 kr. for voksen, børn under 10 år halv pris.
Tilkøb af kød 15 kr.
Det er ikke muligt at reservere bord.
Caféen finder du i stueetagen. Der er adgang til aviser og tidsskrifter, og det er muligt at købe te og kaffe ved en ubemandet kaffebar. Hvis kaffebaren mangler for eksempel mælk eller kaffe, skal du kontakte kantinen. Ved alle andre fejl udenfor kantinens åbningstid skal du kontakte vores leverandør JDE-kaffe på telefon 7931 3826.
Du er velkommen til at nyde din egen medbragte mad ved bordene i forhallen. Køleskabe til opbevaring af madpakker og adgang til kogende vand findes på 1. sal ved siden af Stilheden 1.
Tænkepausen i kælderen er indrettet med tekøkken, køleskabe, micro-ovne og quookers til fri afbenyttelse.