Toggle navigation
Digital collections
Dansk
Fritekst
Titel
Ophav
Person
Lokalitet
search for
Search
Digital collections
Digital collections
Småtryk
Partiprogrammer
Varehuse
Judaistisk Samling: Tidlige & sjældne tryk
Kort & Atlas
Atlas
Atlas Major
Atlas Minor
Berggreens karréplaner (København)
Braun og Hogenberg - Civitates orbis terrarum
Burman Becker : Kort og Prospekter af Dannevirke og København
Frederik den Femtes Atlas
Fæstningskort tegnet af Christoffer Heer (Norden)
Grænsen mellem Danmark og Tyskland 1921
Haandtegnede Kort over Pommerske Landgodser / Den Svenske Landmåling
Johannes Mejer
Johannes van Keulen : De groote nieuwe vermeerderde Zee-Atlas ofte Water-Werelt
Kobberstikkene fra Resens ATLAS DANICUS (Danmark)
Kort over sogne vest for Flensborg
Lafreris Atlas
Nicolas de Fer : Tables des Forces de l'Europe
Samling af Kort af forskellige kartografer fra det 16. århundrede
Sønderjylland 12 Kort samt nogle statistiske oplysninger
Verdenskrigen
Waghenaer, Lucas Janszoon : Spieghel der Zeevaerdt : latinsk udgave 1586
Kort
Særudgivelser
David Simonsens Håndskrifter
Orientalsk Samling: Tidlige tryk
Vesterlandske håndskrifter
Trykte bøger
David Simonsens Arkiv
Det Kgl. Biblioteks Arkiv
Judaistisk Samling: Håndskrifter
Orientalsk Samling: Håndskrifter
Dansk Folkemindesamling
Billeder
Search Constraints
« Previous |
1
-
30
of
86
|
Next »
Sort by Ophav
Titel
Ophav
Tidligst
Senest
Number of results to display per page
30 per page
30
per page
50
per page
100
per page
View results as:
List
Gallery
Masonry
Search Results
Daberkow i Demmins Destrict
Pinnow i Demmins Destrict
Barkow
Grammentin Ampt Lindberg
Schiossow i Treptows District och Gültzer Sochn
Wodarg i Werders Sochn och Treptow Ampt
Haandtegnede Kort over Pommerske Landgodser: indholdsfortegnelse
Hohen Büssow i Demmins Destrict
Omslag til: Haandtegnede Kort over Pommerske Landgodser
Hohen Brünsow i Demmins Destrict
Krukow i Demmins District
Lebbin med Kalibberhoff i Ampt Treptow
Vorwerck i Demmins District
Bücher och Prebsleben med Löchenzinsche Mühl i Treptows District
Beggerow i Demmins Destrict
Burow i Ampt Klempenow
Moltzan i Ampt Lindberg
Loisin och Zarentin i Ancklams och Demmins Destrict
Strelow och Ödeshemmanet Kewenow Hohen Moker i Demmins Destrict
Gagetzow i Demmins Destrict
Lindberg Rellin och Hasseldorff Ampt Lindberg
Wolkow i Ampt Treptow
Rüschenfelt i Demmins Destrict
Schönenfelt i Ampt Verchen
Jemkow och Casselin i Ampt Klempenow och Demmins Destrict
Kessijn i Treptowsche Werder i Grapsows Sochn
Gatzkow i Demmins Destrict
Seltze i Ampt Verchen
Hindrichshagen i Demmins Destrict och Philipshoff i Ampt Klempenow i
Uthsedel i Demmins Destrict
« Previous
Next »
1
2
3